Flat Coated Retriever Kennel

Czech Republic

Welcome to the Flat Coated Retriever kennel from Czech Republic

Black Shade Lara

Naše chovatelská stanice Flat Coated Retrievrů, registrovaná na FCI a ČMKU vznikla s láskou k tomuto úžasnému plemeni. Flat Coated Retriever je nejen psem loveckým, ale hlavně oddaným a milujícím členem rodiny.

Dbáme na to, aby zdraví, krása a standart plemene s typicky flatí povahou a pracovní schopnosti zůstaly zachovány v dalších generacích. V chovu využíváme jedince, kteří mají vše, co správný flat má mít. Samozřejmostí, jsou veškerá zdravotní vyšetření našich fen a to samé vyžadujeme i od krycích psů, které vybíráme velmi pečlivě.

V naší chovatelské stanici máme tři feny. Nejstarší je Lara… naše osudová. Ta, která nám ukázala, jak nádherné toto plemeno je a po níž je pojmenovaná celá stanice. Do našeho chovu sice nikdy nezasáhla, ale je pro nás stejně cenná jako fenky Kaila a Adyn, které jsou splněním našeho chovatelského snu.

Follow us:

Chovatelská stanice flat coat retriever - Black Shade Lara

Updates from our kennel

News

Adyn, Kaila & Lara

Our bitches

Adyn

Adyn is our dream come true. She’s affectionate bitch with passion for work and at just two years old she received a number of exhibitions trophies.

Kaila

Kaila se už od štěňátka umisťuje na prvních příčkách výstav a je doslova moje pravá ruka. Vyniká v, pro retrievry typické, „will to please“ – pro svého páníčka by udělala cokoliv.

Lara

Lara is the one who showed us how amazing Flat Coated Retrievers are.

PLÁNY PRO ROK 2022

Štěňata Flat Coated Retriever

Pro jaro 2022 plánujeme šťěňata ADYN & TIAN.
O všem vás zde na stránkách budeme informovat.
Zatím si můžete prohlédnout náš vrh Ottimo.

O našem chovu

V naší chovatelské stanici plánujeme vrhy velmi málo, zato s velkou pečlivostí. Každý vrh je předem velmi důkladně vybírán a promýšlen, protože zdraví, genetická výbava a krása plemene je pro nás na prvním místě.


Štěňátkům věnujeme maximální péči a lásku od prvního nadechnutí. Vyrůstají v naší rodině v těsném kontaktu s námi, dětmi a celou smečkou. Během celého odchovu mají štěňátka řádnou veterinární péči. Do nových domovů odchazejí odčervená, očkovaná, s průkazem původu FCI a kupní smlouvou. Identifikační čip je samozřejmostí. Každé štěně dostává výbavičku pro první dny v novém domově a fotodokumentaci na památku.

ZAJIŠŤUJEME doživotní chovatelský servis, pomoc při výchově a výcviku, úpravě srsti a v případě zájmu majitele i pomoc při přípravě na výstavy a zkoušky. Po domluvě i hlídání v případě potřeby majitele.

Na oplátku POŽADUJEME pravidelný kontakt a zasílání informací a fotografií. NETRVÁME na tom, aby majitelé našich odchovů chodili na výstavy či zkoušky. Nejdůležitější pro nás je, aby štěňátko žilo v milujícím domově, který mu umožní žít aktivní psí život. A protože Flat Coated Retriever je plemeno, které je silně navázané na svého pána a smečku, miluje jakýkoliv kontakt a je to velmi empatické zvíře, NIKDY NEPRODÁVÁME zvířata DO KOTCOVÉHO CHOVU!

Contact

Owner: Tereza Vaňková

Address: Hálkova 1546
Kostelec nad Orlicí, 517 41
Czech Republic

E-mail: foto.terezavankova@seznam.cz
Phone: +420 723 013 264